Menu

 

GOC Adult Rising Star Latin
08./09.08.2018
1. Vitalii Zakharov / Zala Fuchs SLOVENIA
2. Mikael Tatarkin / Anja Pritekelj Tanzsport Zentrum Heusenstamm
3. Sergiu Maruster / Anastasia Stan Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
4. Balazs Hidi / Violetta Kis HUNGARY
5. Tin Sanjkovic / Dariia Marinesku CROATIA
6. Ayan Zhumatayev / Raziya Salimova KAZAKHSTAN
7. Daniil Porcesco-Gozun / Elene Davitaia MOLDOVA
8. Karl Aniscenko / Dayana Nikon CANADA
9.- 10. Philipp Onishchenko / Ekaterina Panteleeva RUSSIA
9.- 10. Yi Ju / Mei Lan P.R. CHINA
11. Zhiqiang Zhang / Yufan Chen P.R. CHINA
12. Zhengyang Wang / Yu Ke Li P.R. CHINA
13. Eugen Plotnikov / Sophie Schütz TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
14. Yaroslav Brovarskyi / Vanesa Maneva BULGARIA
15. Matyas Adamec / Alessia-Allegra Gigli SWITZERLAND
16. Cristian Vanni / Camilla Mola PHILIPPINES
17. René Libera / Nadja Spalek Grün-Gold-Club Bremen
18. Bo Qiao / Min Wang P.R. CHINA
19.- 20. Armand Fazullin / Klaudia Iwanska POLAND
19.- 20. Nikita Kuzmin / Nicole Wirt Tanzsport Zentrum Heusenstamm
21. Mark Spektor / Tabea Louisa Thaler TTC Erlangen
22.- 23. David Morante Garcia / Ines Ferrero Oliver SPAIN
22.- 23. Grzegorz Zmokly / Magdalena Abramowicz POLAND
24. Radovan Kurinec / Eliska Lencesova SLOVAKIA
25. Nikita Laba / Marina Makarenko RUSSIA
27. Eugen Miu / Sandra Overballe Pedersen DENMARK
28. Yao JI / Haiting YU P.R. CHINA
29.- 30. Vladyslav Stepanskyy / Iryna Budynkevych UKRAINE
29.- 30. Sota Fujii / Ami Yoshikawa JAPAN
31.- 32. Jiahao Jiang / Wanzhen Zhao P.R. CHINA
31.- 32. Haobin Gao / Jingqian Jiao P.R. CHINA
33. Marco Gervasi / Timea Torocsik HUNGARY
34.- 35. Kazuki Hachiya / Madoka Minakawa JAPAN
34.- 35. Patryk Wisniewski / Paulina Mrowczynska POLAND
36.- 37. Erik Wittenbeck / Andrea Fagin Grün-Gold-Club Bremen
36.- 37. Peng Jiang / Zhimin Yuan P.R. CHINA
38.- 39. Gleb Bannikov / Maria Smirnova RUSSIA
38.- 39. Andi Zhang / Shanshan Xu P.R. CHINA
40.- 42. Evgeny Denisov / Liudmila Vashunina RUSSIA
40.- 42. Antti Kapanen / Ada Varstala FINLAND
40.- 42. Evgeny Smirnov / Elizaveta Gerasimova RUSSIA
43. Weitao Li / Yumeng Xie P.R. CHINA
44. Oleg Streletsky / Angelina Nedbailo RUSSIA
45.- 46. Maxim Germanov / Ekaterina Guguchkina RUSSIA
45.- 46. Pitt-Alexander Wibawa / Tiara-Sophia Wibawa SWITZERLAND
47. Oleksandr Dermentli / Mariia Virshubska UKRAINE
48. Alexander Kuriganov / Maria Louise Hougesen DENMARK
49. Tarjei Noestvold Svalastog / Sara Moholt Risan NORWAY
50. Nikita Kolotukhin / Elizaveta Dobriakova RUSSIA
51. Nazar Khusnutdinov / Elizaveta Zhuravleva RUSSIA
52. Hang Liu / Yuetong Tao P.R. CHINA
53. Tobias Fladby / Hanna Cresswell Melstrom NORWAY
54.- 56. Yilin Kai / Wanyu Xie P.R. CHINA
54.- 56. Sunchen Zhou / Yitong Wang P.R. CHINA
54.- 56. Yongjian Xi / Haojie Sun P.R. CHINA
57.- 59. Haoyang Chen / Guanya QI P.R. CHINA
57.- 59. Konstantinos Athanasiadis / Evgenia Polychronopoulou GREECE
57.- 59. Denis Seregin / Anastasia Vayradian RUSSIA
60.- 65. Ying Wang / Jiaze Du P.R. CHINA
60.- 65. Robin Goldmann / Stefani Ruseva Gelb-Schwarz-Casino München
60.- 65. Ziye Xu / Xiang Ji P.R. CHINA
60.- 65. Chenxu Dong / Tongtong Wu P.R. CHINA
60.- 65. Benedikt Seigner / Sandra Schüssler TSC dancepoint, Königsbrunn
60.- 65. Matteo Pappa / Arianna Del Frate AUSTRALIA
66.- 68. Alexandros Saoulidis / Andreea Alexandra Orha GREECE
66.- 68. YI HE / Ming Gong P.R. CHINA
66.- 68. Domenico Franzo / Alexandra Mavlutova Tanzsportzentrum Calw
69.- 71. Yevgen Babenko / Iryna Khadzhyohlo UKRAINE
69.- 71. Olexandr Dobrovolskyy / Valeria Shkyria UKRAINE
69.- 71. Zhanhe Zhang / Yiting Liu P.R. CHINA
72.- 74. Giacomo Giuffrida / Letizia Bulleri ITALY
72.- 74. Lubomir Kozel / Adela Sirocakova CZECH REPUBLIC
72.- 74. Hao Feng / Saiyi Du P.R. CHINA
75.- 77. Mads Friis Lassen / Alva Gerre DENMARK
75.- 77. Tomas Kalous / Barbora Novakova CZECH REPUBLIC
75.- 77. Martin Graf / Marianna Roschnow TC Blau-Orange Wiesbaden
78.- 81. Yuan Gao / Ningning Gao P.R. CHINA
78.- 81. Alexander Horn / Valeria Jäger TSC dancepoint, Königsbrunn
78.- 81. Yi Diao / Jingjing Gao P.R. CHINA
78.- 81. Liming Zang / Linbing Cai P.R. CHINA
82.- 86. William Gauthier / Marie Denigot-Hamon FRANCE
82.- 86. Taohan Wang / Xinya Chen P.R. CHINA
82.- 86. Roman Kiparin / Olga Efremova RUSSIA
82.- 86. Dmytro Kupetskyy / Sofiya Royko UKRAINE
82.- 86. Haoyang Li / Xuemei Tang P.R. CHINA
87. Yaning Song / Zeshan Na P.R. CHINA
88.- 90. Kai Sum Sam Liu / Wan Hin Liu HONG KONG
88.- 90. Sverre Orjasaeter Fjellstad / Ronja Oestensvik NORWAY
88.- 90. Joris Yacoub / Natalia Horvathova SLOVAKIA
91.- 94. Shijie Kang / Yuxuan Zhao P.R. CHINA
91.- 94. Glenn Feddema / Maite Verheyden NETHERLANDS
91.- 94. Istvan Novak / Daniella Sebesi HUNGARY
91.- 94. Javier Fernandez Valino / Asdis Osk Finnsdottir ICELAND
95.- 96. Yuxuan Wang / Shuyang Lan P.R. CHINA
95.- 96. Xiaodong Li / Runhan Xia P.R. CHINA
97. Qi Wang / Wanying Yu P.R. CHINA
98. Bo Ding / Yang Wang P.R. CHINA
99.- 101. Sadawit Settachai / Nattanicha Ittisophonpisarn THAILAND
99.- 101. Changkuan Hu / YA Shu P.R. CHINA
99.- 101. Danil Ukhin / Svetlana Mineeva RUSSIA
102.- 104. Evgenii Krasnov / Kristina Bozhukhina RUSSIA
102.- 104. Radim Vyslouzil / Anna Sloukova CZECH REPUBLIC
102.- 104. Dominik Bondarev / Irina Shashkova TSC Schwarz-Gold Casino Saarbrücken
105.- 108. Jens Kristian Auring / Anna Caroline Fladby NORWAY
105.- 108. Marco Brugnolaro / Mioara Leca ITALY
105.- 108. Marek Polacek / Elena Novakova CZECH REPUBLIC
105.- 108. Daniil Bondarenco / Juliana Reis Antunes PORTUGAL
109.- 110. Mikita Shaparau / Anastasiya Shautsova BELARUS
109.- 110. Ilya Grankin / Natalia Kurakina RUSSIA
111.- 113. Zihao Zhou / Yuxin Liao P.R. CHINA
111.- 113. Davide Corrodi / Maja Kucharczyk SWITZERLAND
111.- 113. Yizhe Ding / Xuewei Zhong P.R. CHINA
114.- 115. Tao Mi / Zimeng Wang P.R. CHINA
114.- 115. Jettapon Inthakun / Apichaya Kuptawanith THAILAND
116.- 117. Pierre-jean Ferrando / Maeva Gomez FRANCE
116.- 117. Khai Trinh Hoang / Phuong Anh Pham VIETNAM
118.- 121. Hiroaki Onishi / Sakina Onishi JAPAN
118.- 121. Metin Önal / Klaudia Szabò Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
118.- 121. Zhuoran Li / Xiyuan Qin P.R. CHINA
118.- 121. Filip Buransky / Kristina Ivanicova SLOVAKIA
122.- 128. Alessandro Algieri / Alessia Triggianese ITALY
122.- 128. Nikita Goltsov / Anastasia Spirina RUSSIA
122.- 128. Jiahui Qu / Nan Zhu P.R. CHINA
122.- 128. Hao Xu / Nan Cheng P.R. CHINA
122.- 128. Mingfeng Li / Ziyu Shen P.R. CHINA
122.- 128. Sergi Pons Duran / Laura Maria Fernandez Cantero Spain
122.- 128. Shirong Li / Wenxuan Wang P.R. CHINA
129. Jaakko Saaristo / Anne Haataja FINLAND
130.- 132. Thomas Vernay / Laure Galy FRANCE
130.- 132. Gergo Bencsik / Szilvia Sandor HUNGARY
130.- 132. Ahmet Emre Karaal / Ece Caymaz TURKEY
133. Yifeng Liu / Yanan Zhang P.R. CHINA
134.- 136. Xulin Su / Hongge Xing P.R. CHINA
134.- 136. Bang An / Yiting Jiao P.R. CHINA
134.- 136. Yi Sun / Xingyu Zhou P.R. CHINA
137.- 139. Andrei Ilasi / Amalia Radasanu ROMANIA
137.- 139. Anrijs Lorencs / Victoria Muzyka IRELAND
137.- 139. Hao Jiang / Yanan Huang P.R. CHINA
140.- 141. Krisztian Gal / Jazmin Loch HUNGARY
140.- 141. Kaijun Lou / Mengrou Zhao P.R. CHINA
142. Malte Hirnich / Sabrina Tetzlaff Ahorn Club, TSA im Polizei-SV Berlin
143. Chengjun Huang / Xinyue Xu P.R. CHINA
144. Yeong Jin Park / Sera Lee REP. KOREA SOUTH
145. Guancheng Fu / Shenglan Zhou P.R. CHINA
146. Leonid Zobnin / Aleksandra Evnevich RUSSIA
147.- 150. Hao Han / Yuting Xiang P.R. CHINA
147.- 150. Ronald Gurewitsch / Nicole Kazankova Tanzsport Zentrum Heusenstamm
147.- 150. Kun Hu / Jiawen Yan P.R. CHINA
147.- 150. Justin Peterson / Rebecca Seebacher Shall we dance Berlin
151.- 152. Zhicheng Wang / Mengyao Xu P.R. CHINA
151.- 152. Falcon Keller / Nicola Helm TTC München
153.- 155. Manxin Zhang / Ying Sun P.R. CHINA
153.- 155. Yichi Wang / Xinyang Liu P.R. CHINA
153.- 155. Ka Pan Tam / Weng Lam Vong Macau
156.- 159. Gian Luca Ghibaudo / Virginia Bianciotto ITALY
156.- 159. Jingfei Yang / Ziwei Luo P.R. CHINA
156.- 159. Christian Hassenstein / Nicola Grote Blau-Silber Berlin Tanzsportclub
156.- 159. Cheuk Him Cheung / Hei Man Ho HONG KONG
160.- 161. Hoai Nam Luu / Hien Nguyen Thu VIETNAM
160.- 161. Meng Wang / Binke Li P.R. CHINA
162.- 163. Jakob Wetsch / Meike Kerscher Schwarz-Weiß-Club, Esslingen
162.- 163. Jingxiang Gao / Nian Wang P.R. CHINA
164.- 169. Hongtao Hu / Yuming Feng P.R. CHINA
164.- 169. Ming Cheong Ho / Kit Ying Lam HONG KONG
164.- 169. Yang Guo / Nan Tang P.R. CHINA
164.- 169. Pascal Kuna / Karolina Mushak Shall we dance Berlin
164.- 169. Stefan Spirig / Lisa-Kristina Bachmann SWITZERLAND
164.- 169. Björn Cremer / Maria Privalova Blau-Silber Berlin Tanzsportclub
170. Marvin Fischer / Daphne Fischer TSC Rot-Weiß Böblingen
171.- 173. Jingshuai Li / Qiang Gao P.R. CHINA
171.- 173. Qiyuan Chen / Shining Ma P.R. CHINA
171.- 173. Christopher Roschlaub / Linda Unser TSA d. TSG 1861 Grünstadt
174.- 176. Erwin Jungmann / Karina Bernien TSC Rot-Gold Schönkirchen
174.- 176. Richard Semenov / Melissa Rutz Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
174.- 176. Giuseppe Pizzi / Liliya Azvolynska TSC dancepoint, Königsbrunn
177.- 178. Fengyi Jia / Xinyi Zhang P.R. CHINA
177.- 178. Philipp Schmidbauer / Luisa Griesbaum TTC München
179.- 180. Yiting Sun / Tingting Zhu P.R. CHINA
179.- 180. Christoph Dres / Danijela Mandic TanzZentrum Ludwigshafen
181.- 184. Julian Jesse Eggers / Laura Diers Tanzen in Kiel
181.- 184. Wei Liu / Menglu Wang P.R. CHINA
181.- 184. Yu Liu / Chenyu Wang P.R. CHINA
181.- 184. German Zillich / Julia Hart TSC Rot-Weiß Böblingen
185.- 187. Rui Deng / Wenjing Wu P.R. CHINA
185.- 187. Yifan Jin / Yixin Ke P.R. CHINA
185.- 187. Peter Valach / Alexandra Biela SLOVAKIA
188.- 190. Yitong Gao / Huinan Bai P.R. CHINA
188.- 190. Xu Zhang / Yi Wu P.R. CHINA
188.- 190. Daniel Siebrecht / Lisa-Maria Marquardt TTC Rot-Weiß Freiburg
191.- 193. Hongning Wei / Shuyan Liu P.R. CHINA
191.- 193. Nikita Kozlov / Dinara Gizatullina RUSSIA
191.- 193. Tobias Stark / Tabea Klemm TSC Residenz Ludwigsburg
194. Yuriy Pukavskyy / Sofiya Lozynska UKRAINE
195. Michael Müller / Kim Golla 1. TC Ludwigsburg
196.- 197. Florian Jakub / Veronika Hegrova CZECH REPUBLIC
196.- 197. Hong Zhou / Yinghui Liu P.R. CHINA
198.- 201. Alexey Khrenchikov / Ekaterina Chekmareva RUSSIA
198.- 201. Stefan Riehle / Senta Neff TSC Residenz Ludwigsburg
198.- 201. Jonas Neuner / Anastasia Shcherbakova TTC Rot-Gold Tübingen
198.- 201. Jun Zhang / Kexin Ai P.R. CHINA
202.- 203. JUAN Bocanegra Gonzalez / Mireia Vineglas Diaz SPAIN
202.- 203. Xiao He / Shimeng Hu P.R. CHINA
204.- 205. Mathieu Meier / Anna Stubert Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
204.- 205. Mark Wieczorrek / Valeria Cavallo 1. TC Ludwigsburg
206.- 208. Dominic Thutewohl / Mariann Thutewohl Tanzsportclub Leipzig
206.- 208. Xinyu Guo / Wanqi Wang P.R. CHINA
206.- 208. Thomas Steinegger / Sophie Marie Schubert AUSTRIA
209.- 210. Leonid Likhachev / Olga Likhacheva RUSSIA
209.- 210. Bin Wei / Anjie Cen P.R. CHINA
211. Daniel Repovs / Lena Hofmeier Tanzsportakademie Ludwigsburg
212. Peter Holl / Caroline Eybl NETHERLANDS

 07.08.2018:

WDSF Open Youth Standard

08.08.2018:

WDSF Open Youth Latin
GOC Adult Rising Star Latin

09.08.2018:

DTV Sen II B Standard
GOC Senior II A Standard
WDSF GrandSlam Standard

10.08.2018:

WDSF GrandSlam Latin
WDSF Open Senior II Standard

11.08.2018:

DTV - HGR B Latein