Menu

 

WDSF GrandSlam Standard
09./10.08.2018
1. Dmitry Zharkov / Olga Kulikova RUSSIA
2. Evaldas Sodeika / Ieva Zukauskaite LITHUANIA
3. Evgeny Moshenin / Dana Spitsyna RUSSIA
4. Alexey Glukhov / Anastasia Glazunova RUSSIA
5. Vaidotas Lacitis / Veronika Golodneva LITHUANIA
6. Anton Skuratov / Alena Uehlin TTC München
7. Madis Abel / Aleksandra Galkina ESTONIA
8. Evgeny Nikitin / Anastasia Miliutina RUSSIA
9. Tomas Fainsil / Violetta Posmetnaya TSC Astoria Stuttgart
10. Yuming Qiu / Liying Wei P.R. CHINA
11. Vasily Kirin / Ekaterina Prozorova AUSTRIA
12. Rares Cojoc / Andreea Matei ROMANIA
13. Daniil Ulanov / Kateryna Isakovych CYPRUS
14. Edgars Linis / Eliza Ancane LATVIA
15. Ivan Varfolomeev / Valeria Remina RUSSIA
16. Pasquale Farina / Sofie Koborg DENMARK
17. Dmitri Kolobov / Signe Busk DENMARK
18. Dariusz Mycka / Madara Freiberga POLAND
19. Mateusz Brzozowski / Justyna Mozdzonek POLAND
20. Marco Sirocchi / Dora Kilin ROMANIA
21. Anton Besedin / Ekaterina Strelkova RUSSIA
22. Alexandru Ionel / Isabel Tinnis Bielefelder TC Metropol
23. Winson Tam / Anastasia Novikova CANADA
24. Leonid Khokhlov / Alexandra Shoshneva RUSSIA
25.- 26. Alexey Bredikhin / Daria Bredikhina RUSSIA
25.- 26. Alessandro Bosco / Laura Nolan IRELAND
27. Evgeny Sveridonov / Angelina Barkova RUSSIA
28. Matteo Cicchitti / Simona Brecikova SLOVAKIA
29. Anatoliy Novoselov / Tasja Schulz-Novoselov Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
30. Diago Gibilterra / Patricija Belousova ITALY
31. Paul Rednic / Roxana Lucaciu ROMANIA
32.- 34. Pierre-Henri Larcher / Oleksandra Riabukha FRANCE
32.- 34. Marco Bodini / Kristina Charitonovaite ITALY
32.- 34. Dmitry Pleshkov / Anastasia Kulbeda RUSSIA
35.- 36. Oleg Chzhen / Alina Ageeva RUSSIA
35.- 36. Andrea Roccatti / Flaminia Iannone ITALY
37. Matteo Del Gaone / Ekaterina Utkina RUSSIA
38. Bartlomiej Szkutnik / Agata Brychcy POLAND
39. Yuan Cao / Ximeng Wang P.R. CHINA
40.- 42. Maxim Pugachev / Kira Oxas RUSSIA
40.- 42. Jacek Jeschke / Hanna Zudziewicz POLAND
40.- 42. Alexander Munteanu / Anna Sheedy UNITED STATES OF AMERICA
43.- 44. Marius Ilciukas / Olga Goltsova LITHUANIA
43.- 44. Earle Williamson / Veronika Myshko UKRAINE
45. Konstantin Gorodilov / Dominika Bergmannova ESTONIA
46. Kirill Pavlov / Kristina Shinkariuk SLOVAKIA
47. Ivan Reshetnikov / Elizaveta Kharinova RUSSIA
48. Stepan Podduev / Margarita Sibeleva RUSSIA
49. Marcin Kleist / Julia Bien POLAND
50. Shaoyang Yuan / Chongxuan Qi P.R. CHINA
51.- 53. Ilia Rotar / Silvia Susanne Barjabin ESTONIA
51.- 53. Zhibo Zhang / Shiqi Wu P.R. CHINA
51.- 53. Gabriele Cassai / Kristine Madsen DENMARK
54. YI Liu / Xiaotong Zou P.R. CHINA
55.- 57. Dariusz Stopka / Karolina Rek POLAND
55.- 57. Egor Romaniuk / Maria Ermolaeva RUSSIA
55.- 57. Martin Mestek / Anna Stareckova CZECH REPUBLIC
58.- 59. Jiying Jiang / Yuye Zhao P.R. CHINA
58.- 59. Viktor Szabo / Vanja Vujic CROATIA
60.- 63. Armand Fazullin / Klaudia Iwanska POLAND
60.- 63. Eros Sciamanna / Anna Angelika Jaglinska POLAND
60.- 63. Pawel Subczynski / Aleksandra Kucharska POLAND
60.- 63. Aliaksandr Samosiuk / Yana Tudvaseva BELARUS
64.- 66. Roman Redziuk / Elizaveta Basiuk UKRAINE
64.- 66. Giuseppe Sgroi / Merce Llorca SPAIN
64.- 66. Nicolas Ballester / Simona Gentile SPAIN
67.- 68. Grigorij Gelfond / Katarina Bauer TC Blau-Orange Wiesbaden
67.- 68. Boris Basin / Elizaveta Shchekina RUSSIA
69.- 70. Gleb Bannikov / Maria Smirnova RUSSIA
69.- 70. Luciano Donato / Adele Diodati ITALY
71. Robert Andersen / Klaudia Paduch POLAND
72.- 74. Mstislav Kazakov / Alena Kazakova RUSSIA
72.- 74. Tomas Janonis / Santa Vlasa LITHUANIA
72.- 74. Bartosz Lugowski / Olivia Popek POLAND
75.- 77. Mikhail Schastiev / Anastasia Diagileva RUSSIA
75.- 77. Dominykas Granskas / Helene Spilling NORWAY
75.- 77. Guang Yang / Wanwan Chen CHINA
78.- 81. Ilya Gasanov / Liudmila Raevskaya RUSSIA
78.- 81. Gleb Zaytsev / Svetlana Rubina RUSSIA
78.- 81. Han Zhang / Qingqing Zhuang P.R. CHINA
78.- 81. Mikhail Koptev / Alexandra Atamantseva RUSSIA
82.- 84. Haoning Yang / Hanyu Sha P.R. CHINA
82.- 84. Zhijun Song / Jingyi Hu P.R. CHINA
82.- 84. Jiaxi Liu / Xinning Zhou P.R. CHINA
85. Alexander Kuriganov / Maria Louise Hougesen DENMARK
86.- 88. Alexander Pavlov / Mie Udesen DENMARK
86.- 88. Nikolay Mugalimov / Maria Avramova RUSSIA
86.- 88. Mykhailo Benivskyi / Daiana Bondar UKRAINE
89.- 90. Pavel Strelkov / Arina Artemova RUSSIA
89.- 90. Sergey Kononenko / Sofia Ponomareva RUSSIA
91.- 93. Dominik Stöckl / Madeline Weingärtner Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
91.- 93. Kamil Kedra / Aleksandra Fron POLAND
91.- 93. Alexandru Pogor / Katrina Rose Briony North ENGLAND
94.- 95. Kaspar Kaldaru / Agneta Pukk ESTONIA
94.- 95. Tao Zhu / Yudi Liu P.R. CHINA
96. Kirill Levchenko / Alina Pakhomova RUSSIA
97.- 99. Ran Tan / Sibeiyu Liu P.R. CHINA
97.- 99. Pavel Kotov / Kristina Molchanova RUSSIA
97.- 99. Volodymyr Kasilov / Yulia Dreier SWITZERLAND
100.- 101. Marat Khannanov / Vitalina Mariashina RUSSIA
100.- 101. Brodie Barden / Lana Skrgic- de Fonseka AUSTRALIA
102. Matej Stec / Elena Popova SLOVAKIA
103.- 105. Kazuki Hachiya / Madoka Minakawa JAPAN
103.- 105. Piotr Paszewski / Marta Mozdyniewicz POLAND
103.- 105. Nikita Goncharov / Alina Siranya Muschalik TSA im VfL Pinneberg
106. Davide Corrodi / Maja Kucharczyk SWITZERLAND
107.- 108. Dmytro Yevtyeryev / Valeriia Dorofei UKRAINE
107.- 108. Przemyslaw Walisiak / Katarzyna Pres POLAND
109. Hoon Jung / Hye Jin Lee REP. KOREA SOUTH
110.- 111. Ziyin XU / Xinru Yan P.R. CHINA
110.- 111. Nicolo Barbizi / Sara Ros Jakobsdottir ICELAND
112. Vladislav Zhigarev / Diana Epeykina RUSSIA
113.- 114. Klemens Hofer / Barbara Westermayer AUSTRIA
113.- 114. Martin Schmiel / Carolin Queck Askania - TSC Berlin
115.- 118. Denes Ferenc Szalai / Petra Balla HUNGARY
115.- 118. Qinglin Xu / Nan Li P.R. CHINA
115.- 118. Haoyang Li / Jingxin Zhang P.R. CHINA
115.- 118. Daniil Pisankin / Arina Marukhina RUSSIA
119. Long Feng / Shimeng Lu P.R. CHINA
120. Artem Esayan / Anna Kormyshenkova RUSSIA
121. Shuwei Bao / Danrong Liu P.R. CHINA
122. Sergi Pons Duran / Laura Maria Fernandez Cantero Spain
123.- 125. Nikita Goltsov / Anastasia Spirina RUSSIA
123.- 125. Hiroaki Onishi / Sakina Onishi JAPAN
123.- 125. Kewin Espenszyt / Zofia Stefaniak POLAND
126.- 129. Luca Arena / Asja Orlandini ITALY
126.- 129. Tobias Soencksen / Angelika Solymosi TSK Sankt Augustin
126.- 129. Runze Shang / Jiarui Zhang P.R. CHINA
126.- 129. Tao Xu / Chenmeng Fan P.R. CHINA
130. Kacper Greczynski / Natalia Dabrowska Poland
131. Mattia Luca Paffile / Ksenia Moroz NETHERLANDS
132.- 133. Sverre Orjasaeter Fjellstad / Ronja Oestensvik NORWAY
132.- 133. Alessandro Salvador / Sara Zoldan ITALY
134.- 135. Wenbo Liu / Yu Wang P.R. CHINA
134.- 135. Matteo Conti / Michela Vagni ITALY
136.- 137. Zdeno Blesak / Henrieta Vadkerti SLOVAKIA
136.- 137. Stanislaw Wolyniec / Katarzyna Tunska POLAND
138.- 140. Kai Sum Sam Liu / Wan Hin Liu HONG KONG
138.- 140. Peng Wu / Xinan Xu P.R. CHINA
138.- 140. Vit Domorad / Simona Tejcova CZECH REPUBLIC
141.- 143. Leonid Zobnin / Aleksandra Evnevich RUSSIA
141.- 143. Alexei Melentii / Raluca Avram MOLDOVA
141.- 143. Yuan Ding / Ruifeng Wang P.R. CHINA
144. Penghao Gao / Jing Liu P.R. CHINA
145. Kang Zhang / Weina Zheng P.R. CHINA
146.- 147. Zhenghao Sun / Yawen Luo P.R. CHINA
146.- 147. Yaoji Li / Yuhan Huang P.R. CHINA
148.- 149. Luc Broder Albrecht / Luise Maul Tanzsportgemeinschaft Nordhorn
148.- 149. Mihai Cotos / Stephanie Leyden AUSTRALIA
150. Joshua Khadjeh-Nouri / Jadzia Khadjeh-Nouri Tanzsportclub Astoria Norderstedt
151. Rabih Mourad / Severine Asnar FRANCE
152.- 155. Pengcheng Hou / Jia HU P.R. CHINA
152.- 155. Jody Schoonus / Kim de Haan NETHERLANDS
152.- 155. Nikita Bykov / Sofia Sosnina RUSSIA
152.- 155. Zilong Song / Yueye Zou P.R. CHINA
156.- 157. Stefano Manni / Tatiana Manni ITALY
156.- 157. Yuxiang Wang / Lu Guo P.R. CHINA
158.- 159. Tim Grabenwoeger / Natalie Cremar AUSTRIA
158.- 159. Danyil Rybalko / Juliana Vaarvik NORWAY
160.- 161. Lanqin Wang / Xiaotong Zhang P.R. CHINA
160.- 161. Cristian Pop / Diana Petri ROMANIA
162.- 163. Yupeng Yue / Mengting Wang P.R. CHINA
162.- 163. Min Wang / Meiting Li P.R. CHINA
164. Florian Fürll / Liz Lydia Langheinrich Tanzsportclub Casino Dresden
165.- 166. Evgeny Denisov / Liudmila Vashunina RUSSIA
165.- 166. Nazar Khusnutdinov / Elizaveta Zhuravleva RUSSIA
167. David Buechel / Flavia Landolfi SWITZERLAND
168. Alexander Karst / Lisa Maria Karst TSC Schwarz-Gold Casino Saarbrücken
169. Long Shi / Chenxi Xiao P.R. CHINA
170.- 171. Lingyun Xiang / Lu Liu P.R. CHINA
170.- 171. Ilya Gorkin / Ekaterina Lachkova RUSSIA
172. Thomas Reininger / Kristy Puusepp AUSTRIA
173.- 176. Francesco Baldelli / Anna Lubianetska UKRAINE
173.- 176. Samuele Pugliese / Federica Stavale ITALY
173.- 176. Martin Vika / Zdenka Vojtikova CZECH REPUBLIC
173.- 176. Lei Xu / Li Lin P.R. CHINA
177.- 181. Andrei Emilian Cujba / Andreea Delia Irimescu ROMANIA
177.- 181. Krisztian Kulják / Sophia Schnobrich TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
177.- 181. Dong Chan Kim / Ga Eun Kim REP. KOREA SOUTH
177.- 181. Shangyu Wang / Wei Ji P.R. CHINA
177.- 181. Hongsheng Li / Chao Song P.R. CHINA
182. Niels Hoppe / Annalena Franke Rot-Gold Berlin
183.- 186. Heng Fu / Wenjie Zhang P.R. CHINA
183.- 186. Zhiyi Wang / Jieyi Wang P.R. CHINA
183.- 186. Petr Liska / Zaneta Brizgalova CZECH REPUBLIC
183.- 186. Yuzhuo He / Zihan Jin P.R. CHINA
187.- 189. Stefan Cloudt / Eline Cloudt NETHERLANDS
187.- 189. Jeong Hyun Kim / Juyeong Sung REP. KOREA SOUTH
187.- 189. Jun Hyeok Lee / HyeJeong yang REP. KOREA SOUTH
190.- 192. Jaakko Saaristo / Anne Haataja FINLAND
190.- 192. Hao Fu / Tao Yang P.R. CHINA
190.- 192. Jan Goerling / Zoé-Marlen Boche btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
193.- 196. Yingwei Zhao / Mengyang Zhao P.R. CHINA
193.- 196. Congyu Fang / Weiyi Zhou P.R. CHINA
193.- 196. Minghan Gao / Fengxuan Wang P.R. CHINA
193.- 196. Kai Cao / Yuanyuan Li P.R. CHINA
197.- 200. Glenn Feddema / Maite Verheyden NETHERLANDS
197.- 200. Zhongquan Bao / Bingjie Wu P.R. CHINA
197.- 200. Issarapong Duangkaew / Thanawan Yananun THAILAND
197.- 200. Joost Findhammer / Sina Sawall NETHERLANDS
201.- 202. Marcel Michalik / Nina Hillenbrand TC Blau-Orange Wiesbaden
201.- 202. Kun Yang / Nijia Zhang P.R. CHINA
203.- 206. Wei Liu / Menglu Wang P.R. CHINA
203.- 206. Matej Janak / Anna Kratka CZECH REPUBLIC
203.- 206. Mantas Bruder / Anastasia Shamis TSC Astoria Stuttgart
203.- 206. Lixin Wang / Zhiyuan Wang P.R. CHINA
207. Pawel Kowalewski / Marlen Heilmann TC Rot-Weiß Leipzig
208. Maximilian Schmidtke / Anja Viereck TSC Savoy München
209.- 210. Xuelei Liu / Yige Zhou P.R. CHINA
209.- 210. Roberto Garzo / Giulia Zanlorenzi SWITZERLAND
211.- 213. Felix Müller / Olivia Müller Tanzsportclub Casino Dresden
211.- 213. Alberto D'Elia / Giorgia Gubitoso ITALY
211.- 213. Yuming Zhu / Zihan Wu P.R. CHINA
214.- 215. Julian Gross / Hannah Bosch Tanzsportgemeinschaft Fürth
214.- 215. Jiayu Wu / Limeng Gu P.R. CHINA
216.- 220. Dominik Depner / Lea Baier TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
216.- 220. Martin Benysek / Martina Manaskova CZECH REPUBLIC
216.- 220. Julian Duldner / Louisa Wasmeier Gelb-Schwarz-Casino München
216.- 220. Junpeng Wang / Xionghuimin Yang P.R. CHINA
216.- 220. Ka Pan Tam / Weng Lam Vong Macau
221. Haoyang Chen / Guanya QI P.R. CHINA
222.- 225. Ming Cheong Ho / Kit Ying Lam HONG KONG
222.- 225. Giuseppe Pizzi / Liliya Azvolynska TSC dancepoint, Königsbrunn
222.- 225. Fabio Pecoraro / Nynke van Erven NETHERLANDS
222.- 225. Marius Dürr / Vanessa Weiß TSC Rot-Weiß Böblingen
226.- 227. Tingfeng Li / Jie Chen P.R. CHINA
226.- 227. Vincenzo Sgambato / Carmela Gagliardi ITALY
228.- 229. Julian Pfersich / Jana Erhard Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
228.- 229. Patrick Vrielmann / Marit Poffers TTC Gelb-Weiss i. Post-SV Hannover
230. Phillip Kozlowski / Greta Palotas 1. Tanzsport Zentrum Freising
231.- 232. Chenghe Shu / Wenjun Zhang P.R. CHINA
231.- 232. Jason Hurrelbrink / Maureen Heerink NETHERLANDS
233.- 235. Leonid Likhachev / Olga Likhacheva RUSSIA
233.- 235. Martin Cech / Katerina Cechova CZECH REPUBLIC
233.- 235. Markus Baumann / Felicitas Schmidinger TSC Savoy München
236.- 237. Dominic Thutewohl / Mariann Thutewohl Tanzsportclub Leipzig
236.- 237. Joep Mutsaerts / Wiebke Weiland Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
238.- 240. Jaroslav Marek / Dagmar Pokorna CZECH REPUBLIC
238.- 240. Emil-Daniel Leonte / Kristina Limonova Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
238.- 240. Markus Melato / Franziska Löwe Askania - TSC Berlin
241.- 242. Florian Jakub / Veronika Hegrova CZECH REPUBLIC
241.- 242. Christian Kanew / Dr. Stefanie Müller Tanzformation Fox, Chemnitz
243.- 248. Yuriy Pukavskyy / Sofiya Lozynska UKRAINE
243.- 248. Camillo Sulzer / Eva Wigger TGC Rot-Weiß Porz
243.- 248. Dr. Marco Nesarajah / Christina Merscher TSC Schwarz-Gold Casino Saarbrücken
243.- 248. Mathias Rochlitz / Carina Rochlitz TSC Blau-Gold-Rondo Bonn
243.- 248. Marc Schrabback / Delia Rahn TSC Rot-Weiss Karlsruhe
243.- 248. Erik Fiktorie / Desiree Smits NETHERLANDS
249.- 252. Dr. Michael Zellerhoff / Dr. Andrea Zechmann Tanzsportgemeinschaft Fürth
249.- 252. Johannes Altmann / Emily Lang TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
249.- 252. Nick Williams / Charmaine Chan ENGLAND
249.- 252. Maik Konecny / Larissa Millan Bielefelder TC Metropol
253.- 257. George Borisov / Yuk Man Ada Au HONG KONG
253.- 257. Mikael Tatarkin / Anja Pritekelj Tanzsport Zentrum Heusenstamm
253.- 257. Max Michel / Patricia Regenhardt Boston-Club Düsseldorf
253.- 257. Michele Volgare / Luana D'Adamo ITALY
253.- 257. Bart Mulder / Wilma Mulder NETHERLANDS

 

07.08.2018:

WDSF Open Youth Standard

08.08.2018:

WDSF Open Youth Latin
GOC Adult Rising Star Latin

09.08.2018:

DTV Sen II B Standard
GOC Senior II A Standard
WDSF GrandSlam Standard

10.08.2018:

WDSF GrandSlam Latin
WDSF Open Senior II Standard

11.08.2018:

DTV - HGR B Latein