Menu

 

WDSF GrandSlam Latin
10./11.08.2018
1. Marius-Andrei Balan / Khrystyna Moshenska Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
2. Timur Imametdinov / Nina Bezzubova Grün-Gold-Club Bremen
3. Andrey Gusev / Vera Bondareva RUSSIA
4. Charles-Guillaume Schmitt / Elena Salikhova FRANCE
5. Andrea Silvestri / Martina Varadi HUNGARY
6. Edgar Marcos Borjas / Alina Nowak POLAND
7. Umberto Gaudino / Louise Heise DENMARK
8. Konstantin Gorodilov / Dominika Bergmannova ESTONIA
9. Guillem Pascual / Rosa Carne SPAIN
10. Timur Yusupov / Sofia Kharina RUSSIA
11. Jakub Lipowski / Illes Diandra-Aniela POLAND
12. Anton Aldaev / Natalia Polukhina RUSSIA
13. Winson Tam / Anastasia Novikova CANADA
14. Paul Moldovan / Cristina Tatar ROMANIA
15. Malthe Brinch Rohde / Sandra Sorensen DENMARK
16. Bangbang Yan / Yujun Du P.R. CHINA
17. Artem Semerenko / Valeriya Kachalko KYRGYZSTAN
18. Giacomo Lazzarini / Roberta Benedetti BOSNIA-HERZEGOVINA
19. Artur Balandin / Anna Salita T.T.C. Rot-Weiß-Silber Bochum
20. Eric Testa / Federica Brezzo ITALY
21. Jokubas Venckus / Migle Klupsaite LITHUANIA
22. Ionut Alexandru Miculescu / Andra Pacurar ROMANIA
23. Oleg Chzhen / Alina Ageeva RUSSIA
24. Razvan Dumitrescu / Jacqueline Joos Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
25. Zsolt Sándor Cseke / Malika Dzumaev Grün-Gold-Club Bremen
26. Alexey Dolgushin / Ksenia Piatakhina RUSSIA
27.- 29. Artem Efanin / Anna Dergunova RUSSIA
27.- 29. Egor Petrov / Anna Argun RUSSIA
27.- 29. Dmitry Kulebakin / Daria Sviridenko RUSSIA
30.- 31. Stefan Grigore / Laura Filipescu ROMANIA
30.- 31. Jiaming Li / Ziwei Li P.R. CHINA
32. Maxim Elfimov / Evgenia Churikova RUSSIA
33. Huinan Shao / Ji Wei P.R. CHINA
34.- 37. Marius Valcu / Diana Cojocar MOLDOVA
34.- 37. Egor Kondratenko / Mie Lincke Funch DENMARK
34.- 37. Mikhail Koptev / Alexandra Atamantseva RUSSIA
34.- 37. Nikolaj Lund / Marta Kocik DENMARK
38.- 39. Alexis Leonardo / Justine Reynaud FRANCE
38.- 39. Yi Ju / Mei Lan P.R. CHINA
40. Arthur Ankerstein / Georgiana Barbu Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
41.- 42. Dumitru Cernei / Oksana Kononova TSC Rot-Weiss Karlsruhe
41.- 42. Mihai Vlad Paraschiv / Irina Elena Tudorache ROMANIA
43. Ayan Zhumatayev / Raziya Salimova KAZAKHSTAN
44. Valeriu Leontiev / Line Martin Smed DENMARK
45.- 46. Mstislav Kazakov / Alena Kazakova RUSSIA
45.- 46. Vitalii Zakharov / Zala Fuchs SLOVENIA
47. Jan Janzen / Vitalina Bunina Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
48. Sergiu Maruster / Anastasia Stan Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
49.- 51. David Odstrcil / Tara Bohak CZECH REPUBLIC
49.- 51. Kirill Kartavtsev / Evgeniya Golikova RUSSIA
49.- 51. Tomas Gal / Sabina Karaskova CZECH REPUBLIC
52.- 53. Viacheslav Benko / Elena Klepikova RUSSIA
52.- 53. Mingxuan Li / Wanting Zhou P.R. CHINA
54.- 55. Giuseppe Incatasciato / Eva Fus AUSTRIA
54.- 55. Karl Aniscenko / Dayana Nikon CANADA
56. Vinzenz Dörlitz / Albena Daskalova TD Tanzsportclub Düsseldorf Rot-Weiß
57.- 58. Petter Andreas Engan / Kine Marie Mardal NORWAY
57.- 58. Fabian Täschner / Darja Titowa Tanzsport Zentrum Heusenstamm
59.- 61. Brodie Barden / Lana Skrgic- de Fonseka AUSTRALIA
59.- 61. Nicolo Barbizi / Sara Ros Jakobsdottir ICELAND
59.- 61. Zhengmin Yu / Zitong Huo P.R. CHINA
62.- 64. Kazuki Hachiya / Madoka Minakawa JAPAN
62.- 64. Daniil Porcesco-Gozun / Elene Davitaia MOLDOVA
62.- 64. Iakov Predko / Polina Astakhova RUSSIA
65. Matyas Adamec / Alessia-Allegra Gigli SWITZERLAND
66.- 67. Maxim Pavlov / Alexandra Kuznetsova RUSSIA
66.- 67. Philipp Onishchenko / Ekaterina Panteleeva RUSSIA
68.- 69. Haobin Gao / Jingqian Jiao P.R. CHINA
68.- 69. Zhiqiang Zhang / Yufan Chen P.R. CHINA
70.- 71. Yaroslav Brovarskyi / Vanesa Maneva BULGARIA
70.- 71. Vadim Lehmann / Diana Maidanic Boston-Club Düsseldorf
72.- 73. Zhengyang Wang / Yu Ke Li P.R. CHINA
72.- 73. David Ovsievitch / Katarina Stefkova TD Tanzsportclub Düsseldorf Rot-Weiß
74.- 75. Lyu Shen / Jing Zhang P.R. CHINA
74.- 75. Nikita Kuzmin / Nicole Wirt Tanzsport Zentrum Heusenstamm
76.- 77. Eugen Miu / Sandra Overballe Pedersen DENMARK
76.- 77. Leonards Petkevics / Polina Tsepilova LATVIA
78.- 79. Lars Olav Eltervaag / Paraskevi Zygouri NORWAY
78.- 79. Dawid Podgajny / Victoria Pruszkowska POLAND
80.- 83. Sota Fujii / Ami Yoshikawa JAPAN
80.- 83. Bo Qiao / Min Wang P.R. CHINA
80.- 83. Radovan Kurinec / Eliska Lencesova SLOVAKIA
80.- 83. Grzegorz Zmokly / Magdalena Abramowicz POLAND
84.- 87. Yongjian Xi / Haojie Sun P.R. CHINA
84.- 87. Denis Seregin / Anastasia Vayradian RUSSIA
84.- 87. Alexander Kuriganov / Maria Louise Hougesen DENMARK
84.- 87. Peng Jiang / Zhimin Yuan P.R. CHINA
88.- 92. Sunchen Zhou / Yitong Wang P.R. CHINA
88.- 92. Pitt-Alexander Wibawa / Tiara-Sophia Wibawa SWITZERLAND
88.- 92. René Libera / Nadja Spalek Grün-Gold-Club Bremen
88.- 92. Ziye Xu / Xiang Ji P.R. CHINA
88.- 92. Roman Kiparin / Olga Efremova RUSSIA
93.- 95. Philip Andraus / Virginia Lesniak Art of Dance, Köln
93.- 95. Evgeny Smirnov / Elizaveta Gerasimova RUSSIA
93.- 95. Marek Kypus / Jaroslava Tietzova-Sklenarova CZECH REPUBLIC
96. Ilja Kubrin / Daria Kolomizki TSC Aurora Dortmund
97.- 99. Benedikt Seigner / Sandra Schüssler TSC dancepoint, Königsbrunn
97.- 99. Szabolcs Gyorgy Zilahi / Andrea Gede HUNGARY
97.- 99. Hang Liu / Yuetong Tao P.R. CHINA
100. Nichita Rotar / Polina Polyakova TSC Rot-Weiss Karlsruhe
101. Sergey Bykovsky / Uliana Zhukova RUSSIA
102.- 103. Ying Wang / Jiaze Du P.R. CHINA
102.- 103. Eugen Plotnikov / Sophie Schütz TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
104.- 106. Jiahao Jiang / Wanzhen Zhao P.R. CHINA
104.- 106. Maxim Germanov / Ekaterina Guguchkina RUSSIA
104.- 106. Domenico Franzo / Alexandra Mavlutova Tanzsportzentrum Calw
107.- 111. Oleg Streletsky / Angelina Nedbailo RUSSIA
107.- 111. Martin Graf / Marianna Roschnow TC Blau-Orange Wiesbaden
107.- 111. Yuxuan Wang / Shuyang Lan P.R. CHINA
107.- 111. Nikolay Mugalimov / Maria Avramova RUSSIA
107.- 111. Danila Shliakhov / Angelina Tsiprush RUSSIA
112.- 113. Alexander Karst / Lisa Maria Karst TSC Schwarz-Gold Casino Saarbrücken
112.- 113. David Morante Garcia / Ines Ferrero Oliver SPAIN
114. Rabih Mourad / Severine Asnar FRANCE
115.- 116. Weitao Li / Yumeng Xie P.R. CHINA
115.- 116. Sadawit Settachai / Nattanicha Ittisophonpisarn THAILAND
117.- 118. YI HE / Ming Gong P.R. CHINA
117.- 118. Dominik Bondarev / Irina Shashkova TSC Schwarz-Gold Casino Saarbrücken
119. Xiaodong Li / Runhan Xia P.R. CHINA
120. Robin Goldmann / Stefani Ruseva Gelb-Schwarz-Casino München
121. Nazar Khusnutdinov / Elizaveta Zhuravleva RUSSIA
122.- 125. Joris Yacoub / Natalia Horvathova SLOVAKIA
122.- 125. Chenxu Dong / Tongtong Wu P.R. CHINA
122.- 125. Taohan Wang / Xinya Chen P.R. CHINA
122.- 125. Alexander Horn / Valeria Jäger TSC dancepoint, Königsbrunn
126.- 128. Kun Hu / Jiawen Yan P.R. CHINA
126.- 128. Qi Wang / Wanying Yu P.R. CHINA
126.- 128. Changkuan Hu / YA Shu P.R. CHINA
129.- 131. Giacomo Giuffrida / Letizia Bulleri ITALY
129.- 131. Lubomir Kozel / Adela Sirocakova CZECH REPUBLIC
129.- 131. Olexandr Dobrovolskyy / Valeria Shkyria UKRAINE
132. Zhuoran Li / Xiyuan Qin P.R. CHINA
133.- 134. Aleksander Jokic / Maria Lyngstad NORWAY
133.- 134. Giuseppe Pio Scerra / Marie Wittmann TSC Rot-Weiss Karlsruhe
135.- 138. Davide Corrodi / Maja Kucharczyk SWITZERLAND
135.- 138. Ronald Gurewitsch / Nicole Kazankova Tanzsport Zentrum Heusenstamm
135.- 138. Chengjun Huang / Xinyue Xu P.R. CHINA
135.- 138. Yaning Song / Zeshan Na P.R. CHINA
139.- 141. Tim Grabenwoeger / Natalie Cremar AUSTRIA
139.- 141. Tao Mi / Zimeng Wang P.R. CHINA
139.- 141. Oleksandr Dermentli / Mariia Virshubska UKRAINE
142.- 143. Bo Ding / Yang Wang P.R. CHINA
142.- 143. William Gauthier / Marie Denigot-Hamon FRANCE
144.- 146. Yizhe Ding / Xuewei Zhong P.R. CHINA
144.- 146. Yilin Kai / Wanyu Xie P.R. CHINA
144.- 146. Jiahui Qu / Nan Zhu P.R. CHINA
147. Zhanhe Zhang / Yiting Liu P.R. CHINA
148.- 149. Hiroaki Onishi / Sakina Onishi JAPAN
148.- 149. Javier Fernandez Valino / Asdis Osk Finnsdottir ICELAND
150.- 152. David Andreas Schoenian / Ielyzaveta Zymovets Grün-Gold-Club Bremen
150.- 152. Hao Jiang / Yanan Huang P.R. CHINA
150.- 152. Jettapon Inthakun / Apichaya Kuptawanith THAILAND
153.- 154. Hao Xu / Nan Cheng P.R. CHINA
153.- 154. Dmytro Kupetskyy / Sofiya Royko UKRAINE
155.- 158. David Buechel / Flavia Landolfi SWITZERLAND
155.- 158. Pierre-jean Ferrando / Maeva Gomez FRANCE
155.- 158. Mingfeng Li / Ziyu Shen P.R. CHINA
155.- 158. Jingfei Yang / Ziwei Luo P.R. CHINA
159.- 160. Liming Zang / Linbing Cai P.R. CHINA
159.- 160. Zihao Zhou / Yuxin Liao P.R. CHINA
161.- 163. Thomas Vernay / Laure Galy FRANCE
161.- 163. Khai Trinh Hoang / Phuong Anh Pham VIETNAM
161.- 163. Hao Feng / Saiyi Du P.R. CHINA
164.- 165. Marek Polacek / Elena Novakova CZECH REPUBLIC
164.- 165. Mikita Shaparau / Anastasiya Shautsova BELARUS
166.- 167. Leonid Zobnin / Aleksandra Evnevich RUSSIA
166.- 167. Evgeny Denisov / Liudmila Vashunina RUSSIA
168. Christopher Roschlaub / Linda Unser TSA d. TSG 1861 Grünstadt
169.- 170. Yiting Sun / Tingting Zhu P.R. CHINA
169.- 170. Sergi Pons Duran / Laura Maria Fernandez Cantero Spain
171. Hongtao Hu / Yuming Feng P.R. CHINA
172.- 173. Danil Ukhin / Svetlana Mineeva RUSSIA
172.- 173. Yichi Wang / Xinyang Liu P.R. CHINA
174.- 175. Mikael Tatarkin / Anja Pritekelj Tanzsport Zentrum Heusenstamm
174.- 175. Manxin Zhang / Ying Sun P.R. CHINA
176.- 180. Haoyang Chen / Guanya QI P.R. CHINA
176.- 180. Veniamin Timofeev / Ksenia Pakhomova RUSSIA
176.- 180. Vladyslav Svoren / Oleksandra Syrkasheva UKRAINE
176.- 180. Yao JI / Haiting YU P.R. CHINA
176.- 180. Andi Zhang / Shanshan Xu P.R. CHINA
181.- 182. Christian Antoniol / Victoria Secrieru ITALY
181.- 182. Filip Buransky / Kristina Ivanicova SLOVAKIA
183.- 185. Stefan Tilp / Nicola Niesl Gelb-Schwarz-Casino München
183.- 185. Bang An / Yiting Jiao P.R. CHINA
183.- 185. Yeong Jin Park / Sera Lee REP. KOREA SOUTH
186.- 189. Viktor-Valentin Les / Angela Landolfi SWITZERLAND
186.- 189. Andrei Ilasi / Amalia Radasanu ROMANIA
186.- 189. Xulin Su / Hongge Xing P.R. CHINA
186.- 189. Gergo Bencsik / Szilvia Sandor HUNGARY
190.- 191. Tomas Kalous / Barbora Novakova CZECH REPUBLIC
190.- 191. Alessandro Algieri / Alessia Triggianese ITALY
192.- 193. Meng Wang / Binke Li P.R. CHINA
192.- 193. Cheuk Him Cheung / Hei Man Ho HONG KONG
194.- 195. Jaakko Saaristo / Anne Haataja FINLAND
194.- 195. Yifan Jin / Yixin Ke P.R. CHINA
196.- 197. Gian Luca Ghibaudo / Virginia Bianciotto ITALY
196.- 197. Falcon Keller / Nicola Helm TTC München
198. Valentin Baier / Xenia Dann TTC München
199. Rui Deng / Wenjing Wu P.R. CHINA
200.- 201. Glenn Feddema / Maite Verheyden NETHERLANDS
200.- 201. Metin Önal / Klaudia Szabò Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
202.- 205. Marc Roswag / Chaska Huaman-Bodemer TC Schwarz-Weiß Reutlingen
202.- 205. Zhicheng Wang / Mengyao Xu P.R. CHINA
202.- 205. Yi Sun / Xingyu Zhou P.R. CHINA
202.- 205. Daniil Bondarenco / Juliana Reis Antunes PORTUGAL
206.- 207. Stefan Spirig / Lisa-Kristina Bachmann SWITZERLAND
206.- 207. Christian Hassenstein / Nicola Grote Blau-Silber Berlin Tanzsportclub
208. Peter Valach / Alexandra Biela SLOVAKIA
209. Ka Pan Tam / Weng Lam Vong Macau
210.- 211. Hong Zhou / Yinghui Liu P.R. CHINA
210.- 211. Martin Friedrich / Julia Klein Gelb-Schwarz-Casino München
212.- 216. Florian Fürll / Liz Lydia Langheinrich Tanzsportclub Casino Dresden
212.- 216. Ming Cheong Ho / Kit Ying Lam HONG KONG
212.- 216. Giuseppe Pizzi / Liliya Azvolynska TSC dancepoint, Königsbrunn
212.- 216. Moritz Hörner / Desireé Bieronski TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
212.- 216. Hoai Nam Luu / Hien Nguyen Thu VIETNAM
217.- 219. Phillip Kozlowski / Greta Palotas 1. Tanzsport Zentrum Freising
217.- 219. Qiyuan Chen / Shining Ma P.R. CHINA
217.- 219. Xiao He / Shimeng Hu P.R. CHINA
220. Stephan Wirth / Celine Jörns TSA d. TSG 1862 Weinheim
221.- 222. Stefan Cloudt / Eline Cloudt NETHERLANDS
221.- 222. Jingxiang Gao / Nian Wang P.R. CHINA
223.- 224. Ulrich Lauerer / Sandra Paunovic TTC München
223.- 224. Kevin Kolaczek / Clementine Rasset FRANCE
225.- 226. Thomas Steinegger / Sophie Marie Schubert AUSTRIA
225.- 226. Mark Spektor / Tabea Louisa Thaler TTC Erlangen
227. Tobias Stark / Tabea Klemm TSC Residenz Ludwigsburg
228.- 230. Christoph Dres / Danijela Mandic TanzZentrum Ludwigshafen
228.- 230. Boris Bube / Lisa Schenk Gelb-Schwarz-Casino München
228.- 230. Fengyi Jia / Xinyi Zhang P.R. CHINA
231.- 232. Yuriy Pukavskyy / Sofiya Lozynska UKRAINE
231.- 232. Ales Holman / Monika Merklova CZECH REPUBLIC
233. Christian Franck / Sandra Franck TC Rot-Weiß Kaiserslautern
234.- 236. Tobias Thobe / Hanna Junk TTC Rot-Gold Köln
234.- 236. Hjarne Kronenberg / Ieva Martinkeviciute 1. Latin Team Kiel
234.- 236. Xu Zhang / Yi Wu P.R. CHINA
237.- 238. Yang Guo / Nan Tang P.R. CHINA
237.- 238. Sören Tiegel / Sylwia Kuta TC Der Frankfurter Kreis
239.- 240. Patrick Haider / Tanja Kaltenbock AUSTRIA
239.- 240. Daniel Klima / Radka Psenickova CZECH REPUBLIC
241.- 246. Jonas Neuner / Anastasia Shcherbakova TTC Rot-Gold Tübingen
241.- 246. Philipp Schmidbauer / Luisa Griesbaum TTC München
241.- 246. Martin Cech / Katerina Cechova CZECH REPUBLIC
241.- 246. Stefan Riehle / Senta Neff TSC Residenz Ludwigsburg
241.- 246. Björn Cremer / Maria Privalova Blau-Silber Berlin Tanzsportclub
241.- 246. Michael Müller / Kim Golla 1. TC Ludwigsburg
247.- 249. Mark Wieczorrek / Valeria Cavallo 1. TC Ludwigsburg
247.- 249. Timo Strasser / Valentina Projer TTC München
247.- 249. Manfred Thurm / Sabrina Gild TSC Savoy München
250.- 255. Nick Williams / Charmaine Chan ENGLAND
250.- 255. Jan Liska / Anezka Augustinova CZECH REPUBLIC
250.- 255. Dominic Thutewohl / Mariann Thutewohl Tanzsportclub Leipzig
250.- 255. Dominik Bienert / Laura-Violetta Czichon TSC Rot-Weiss Karlsruhe
250.- 255. Andrei Mik / Sabrina Oster TSC Residenz Ludwigsburg
250.- 255. Marvin Ochs / Jule Stellrecht TSC Rot-Weiss Karlsruhe
256.- 261. George Borisov / Yuk Man Ada Au HONG KONG
256.- 261. Marvig Juskan / Majlis Juskan Tanzsportakademie Ludwigsburg
256.- 261. Peter Holl / Caroline Eybl NETHERLANDS
256.- 261. Ralf Schmidling / Sonja Schorer TSC Residenz Ludwigsburg
256.- 261. Daniel Repovs / Lena Hofmeier Tanzsportakademie Ludwigsburg
256.- 261. Sebastian Bauer / Marieke Heinrich TC Rot-Gold Würzburg

07.08.2018:

WDSF Open Youth Standard

08.08.2018:

WDSF Open Youth Latin
GOC Adult Rising Star Latin

09.08.2018:

DTV Sen II B Standard
GOC Senior II A Standard
WDSF GrandSlam Standard

10.08.2018:

WDSF GrandSlam Latin
WDSF Open Senior II Standard

11.08.2018:

DTV - HGR B Latein